Nullifire ile Daha Güvenli Yapılar

Nullifire ile Daha Güvenli Yapılar


Tremco illbruck bünyesinde bulunan ve tamamıyla pasif yangın dayanımı sistemlerine odaklanmış marka olan Nullifire ile güvenilir uygulamalara her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. 35 yılı aşkın bir süredir, ısıya maruz kaldığında genleşen (intü-mesan) malzeme teknolojisine ve pasif yangın dayanımı çözümleri ile kullanımı kolay, güvenilir ve çevre bilinçli ürünleriyle bu endüstriye yön veren Nullifire İngiltere ve İskoçya’da çeşitli projelerde kullanılmaktadır.

Londra metrosunun en işlek hatlarından biri ile yan yana olan geliştirilmiş yeni kontrol merkezi, Nullifire tarafından formüle edilen ve üretilen sistemler kullanılarak korunmaktadır.

Şehir merkezi ile Hammersmith arasındaki hat üzerinde bulunan bu yeni merkezde, son teknoloji sinyalizasyon ve haberleşme sistemleri kullanılırken çalışanlar için de yüksek güvenlik ve rahat çalışma ortamı sağlanmaktadır. Ana çelik çerçeveyi kaplayan beton güverteleri güçlendirilen binanın zemin katında güç odaları ve ofislerin yanında ana kontrol odası bulunmakta ve bu bölümlerin tasarımında çelik kirişler görülmektedir. Çevre çelik yapılara yaklaşık bir saatlik bir yangın koruma sağlamak için kullanılan Nullifire S708 çelik boya sistemleri su bazlı formülü ile kullanıcılara dost çözüm sunmakta ve dış unsurlara uzun süre maruz kalabilmektedir. Toplamda yaklaşık 2500 metrekare çelik yapı bu şekilde işleme uğradı. Yangına dayanıklı boya S708 ürününe ek olarak Hammersmith Kontrol Merkezi’nde ayrıca bir saat dayanıma sahip S707 ile S606 ürünleri uygulanmıştır. Binadaki bazı yerlerde de solvent bazlı TS 815 ile su bazlı TS 816 yüksek performanslı dekoratif son katlar kullanılmıştır. Lancashire şehrine kurulan yeni tıbbi tesis Fleetwood Temel Bakım Merkezi de dayanıklılığı ispatlanmış Nullifire marka ürün gamı içerisinde bulunan, yangına dayanıklı intümesan boya S707 ile kaplı yapısal çelik kullanılarak inşa edilmiştir. İki katlı yapıda birçok servis bulunmakta ve sunduğu olanaklar ile bu bölgedeki kişilere hizmet vermektedir. Bu bağlamda yüksek öneme sahip bu merkezde 60 dakikaya kadar dayanıklı intümesan boyalar kullanıldı. Çelik montaj ekibinin beş ila altı haftalık bir çalışması sonucunda S707 60 sisteminin uygulaması tamamlandı. Bu projede 60 dakikaya kadar dayanıklı ürünler kullanılmasına rağmen ürün gamı içerisinde bulunan farklı formülasyondaki ürünler ile 30, 60, 90 ve 120 dakikaya kadar dayanım sağlanmaktadır. Nullifire birçok farklı ülkede olduğu gibi İskoçya’da da performansı kanıtlanmış, uygulaması kolay ve tam anlamıyla güvenilir ürünler kullanılmıştır. 

Midlothian Dalkeith Tıp Merkezindeki ilk düşünce tabii ki yangının bina içersinde başka alanlara özellikle de en kritik nokta olan çatıya yayılmasını engellemek idi. Sonuç olarak duvarlarda ve kat aralarında bulunan geçiş detaylarında sızdırmazlık malzemeleri kullanılırken çatı detaylarında yangın perdeleri kullanıldı. Yaklaşık olarak 1000 metrekare büyüklüğündeki alana kurulu binada çatı alanları çok kısıtlıydı; ancak Nullifire teknik ekibi hedeflere ulaşmada proje içerisinde önemli tavsiyelerde bulundular ve uygulamalarda en ince detayı bile atlamadan tıp merkezinin yangın güvenliğini sağladılar. Tremco illbruck olarak Nullifire marka yangın durdurucu ürünlerimiz ile tamamlanan projeler ile güven ve müşteri memnuniyetimizi gururla sunmaktayız.