Nanoteknoji geleceği şekillendirecek

Nanoteknoji geleceği şekillendirecek
  • Editörden
  • Ziyaret: 0
  • Son Güncelleme: 11-08-2016


2015’in son, 2016’ın ilk sayısını siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunuyoruz. 2016 yılının tüm dünya için huzur ve barış içinde geçmesini ümit ediyoruz.

 

Dergimizin bu sayısında ilginizi çekeceğini düşündüğümüz makale ve teknik ürün tanıtımlarına yer verdik. Özellikle ürün ve üretimlerinizin niteliklerini ölçmede yardımcı olacak cihazlar hakkında uzman görüşlerinin, sektör için önemli bir kaynak olacağını düşünüyoruz.

 

Bu sayımızda Ar-Ge faaliyetlerinde ve kalitede son derece iddialı olan İstanbul Elektrostatik kurucusu Sayın Ayhan Çelenk’le yaptığımız bir söyleşiye yer verdik. Firmasının gelişim süreci hakkında bilgi veren Çelenk, önümüzdeki dönemlere yönelik hedeflerini de paylaştı.

 

Teknoloji bölümümüzde ise nanoteknoloji konusunu inceledik. Hızla gelişim gösteren bu teknolojinin geleceğe damgasını vuracağını söyleyebiliriz. Türkiye’deki bilim adamlarının ve firma yöneticilerinin de bu alanda nitelikli çalışmalar yapmasını ve yurt dışıyla rekabet edecek kapasitede yeni teknolojiler geliştirmesini diliyoruz.

 

Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere,

Sevgiler,


B. Serhat Cengiz