Akbank Caz Festivali, Bu Sene 25. Yaşını Kutluyor!

Akbank Caz Festivali, Bu Sene 25. Yaşını Kutluyor!

 

25. Akbank Caz Festivali’nin bu seneki yıldız isimleri arasında Manu Katché, Bill Frisell, John Scofield & Joe Lovano ve David Sanborn yer alıyor.

 

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutluyor. Çeyrek asır gibi uzun bir süredir varlığını sürdüren ve geçmişten günümüze Cecil Taylor, Archie Shepp, McCoy Tyner, Pharoah Sanders, Jimmy Smith ve Enrico Rava gibi caz dünyasının saygın isimlerini Türk izleyicisi ile buluşturan festival, 21 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

 

Bugüne değin milyonlarca takipçisi ile giderek yükselen bir grafiğe sahip olan festival, 25. yılında da birbirinden özel performanslara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 25. Akbank Caz Festivali’nin bu seneki yıldız isimleri arasında yer alan Manu Katché, Bill Frisell, John Scofield & Joe Lovano bulunuyor.

 

İlk yılından itibaren kreatif direktörlüğü PozitifLive tarafından gerçekleştirilen 25. Akbank Caz Festivali’nin yıldızlarından biri olan Manu Katché, 22 Ekim günü CRR Konser Salonu’nda sahne alacak. Fildişi Sahili’nden gelen aile köklerinin kendisine kazandırdığı ritim yeteneğini akademik eğitimiyle birleştiren Manu

Katché, Afrika ritimleri ile klasik davulu birleştirerek yarattığı özgün tarzıyla dünyanın sayılı davulcuları arasında gösteriliyor. Sanatçıya konserinde Norveçli kadın kontrbasçı Ellen Andrea Wang eşlik edecek.